Genel, Programlama

Android Geliştirici Günleri 2013

10.06.2013

Buyrun bakalım geliştiriciler katılın öğrenin :)

Android Dünyasının Tanınmış İsimleri Android Geliştirici Günleri 2013 için Türkiye'de. Ülkemizden ve dünyanın farklı kentlerinden Google Geliştirici Grupları ve Teknoloji topluluklarının birlikte hazırladığı etkinlikte, 7 farklı ülkeden 15 organizatör topluluk bulunuyor. Toplam 60 konuşmacının olduğu etkinlikte, 20 konuşmacı yurt dışından geliyor. 1500 katılımcının beklendiği Android Geliştirici Günleri etkinliği ODTÜ KKM' de 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Android Geliştirici Günleri, katılımın ücretsiz olduğu, gönüllüler tarafından organize edilen ve Türkiye'de teknoloji geliştiriciliğini küresel seviyeye çıkarmak için bir kıvılcım olmayı hedefleyen, Android teknolojileri ve mobil dünya üzerine seminerler ve yarışmalar içeren bir teknoloji konferansıdır. Etkinlikte Lars Vogel, Eric Lafortune, Bernd Schulze, Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış isimleri konuşmacı olarak yer alıyor. 

Etkinlikte ayrıca, 14 Haziran Cuma günü 13.30'da başlayacak ve 15 Haziran Cumartesi günü 13.30'da son bulacak olan yarışmada, Android geliştiricileri 24 saat aralıksız kod yazarak yarışacaklar. Yarışmada dereceye girenlere Turkcell tarafından çeşitli hediyeler verecek. 

Android Geliştirici Günleri'ne katılanlara Dubai'de iş kurma fırsatı sunan, pazara çıkabilecek yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin arandığı Innov-a-thon'Lite girişimcilik yarışmasının Ankara ayağı da etkinlik kapsamında gerçekleşiyor. 3 saatlik maraton sonunda kazanan gruplara Dubai'de fikirlerini gerçekleştirme imkanı için ulaşım, konaklama ve danışmanlık gibi kaynaklar Turn8 tarafından sunuluyor. 

Etkinliğe birçok yerli ve yabancı firma sponsor oluyor. Platin Sponsorlar; Turkcell ve Qualcomm, Gümüş Sponsorlar; Blackberry, Paypal ve Alcatel, Banka ve Finans Sponsoru; İş Bankası, İletişim ve Medya Sponsorları; ShiftDelete.net, Webrazzi ve Tivilog, Basın Sponsorları; Btnet.com.tr, BThaber, Radyo ODTÜ, Tanıtım Sponsoru; indir.com, Ürün Sponsorları; Pusula , Koza Yayın Dağıtım ve Seçkin Yayıncılık, Canlı Yayın Sponsoru; paylas.com. Ayrıca Pozitron, STM, Netmera, Peak Games, ODTÜ Teknokent, JetBrains ve Texas Instruments da sponsorlar arasında yer alıyor.

Böyle etkinlikler geliştiriciler için hayatın anlamını sunmuyor ama güzel bir olay tabisi sağlam programcılarla tanışacak olmak. Sonuçta adamlar en fazla bir iki ipucu, kolay yol falan gösterir gerisi hikaye :) Jetbrains de sağlam sponsormuş ama bu  Innov-a-thon'Lite ne salak isim hacı yaw? :)

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz