Genel

2012’de Kıyamet Garanti

27.11.2011

Hacı adamlar yeni bir Maya tabletini daha deşifre etmişler ve sonuç aynı : gidiciyiz :) Bakınız habere :

Meksikalı arkeologlar, 21 Aralık 2012’de dünyanın sonunun geleceğine dair bir Maya kehanetinin yazılı olduğu bir tabletin daha deşifre edildiğini açıkladı. 

Meksika Antrepoloji ve Tarih Enstitüsü'nün açıklamasında, ülkenin doğusundaki Tobasco eyaletindeki Comalcalco kenti yakınlarında bulunan Maya harabelerinde yıllar önce keşfedilen tuğla bir tablet üzerinde yapılan çalışmalar sonucu Mayaların kıyamete ilişkin öngörülerinin yinelendiği anlaşıldı.
 
Yaklaşık 1300 yıl önce yazıldığı tahmin edilen yeni tablette daire şeklinde bir takvim bulunuyor. Takvimin üzerindeki aylar ve günler her 52 yılda bir tekrar ediyor. Daha önce bulunan Tortuguero tableti gibi yeni tablet de 13'üncü Baktun'da sona eriyor.

Baktun, Maya takviminde 394 yıllık periyodlara verilen ad. Amaya takviminin M.Ö. 3114'te başladığı göz önüne alındığında, 13'üncü Baktun 21 Aralık 2012'de sona eriyor. Ancak yeni tablet de Tortuguero tabletindeki gibi geleceğe dair bir ifade içermiyor.
 
Tortuguero tabletinin sonunda "Ve o gökyüzünden inecek" cümlesi bulunuyor. Ancak arkeologlar her iki tabletin de tarihin sonu veya kıyamet öngörüsü içerdiği iddialarına mesafeli yaklaşıyor ve takvimlerdeki tarihlerin "geçmişin önemliolaylarına referans olabileceği" kaydediyor.

Şunun şurasında 1 yılımız kaldı bunu iyice değerlendirin gezin, tozun, sevişin bişeyler yapın :)) 

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz