İnternet, Yazılım

Internet Explorer 11 Windows 7’de

08.11.2013

Baya bir seven var hacı bu Internet Explorer 11'i

Windows 7 kullanıcılarının Internet Explorer 11 mahrumiyeti resmi anlamda sona erdi: Windows 7'nin final sürümü, artık sadece Windows 8 değil Windows 7'de de kullanılabiliyor. 

Internet Explorer 11'in masaüstü sürümü, Internet Explorer 10'dan çok farklı görünmüyor. Peki IE11 Windows 7'nin web tarayıcısında ne gibi geliştirmeler yapıyor? Öncelikle tarayıcı, Mozilla'nın JavaScript hız testi Kraken'de IE10'a göre daha iyi sonuç veriyor (7321.0 ms yerine 4489.8 ms). Benzer şekilde Microsoft'un Fishie Tank testi de IE11'de daha hızlı çalıştığını gösterdi. 

Internet Explorer 11'i indirirken kullandığınız işletim sistemine göre doğru sürümü (32 bit veya 64 bit) indirmeye dikkat etmelisiniz. Kurulum sırasında bilgisayarınızda kurulu Internet Explorer sürümü, otomatik olarak IE11 ile yer değiştiriyor. Daha önce Internet Explorer 11'in önizleme sürümünü yüklediyseniz, bu sürümünüz Windows Update ile yakın zamanda final sürüme yükseltilecek. Kurulumun ardından bilgisayarınız yeniden başlatılıyor; bu yeniden açılış bir kereliğine normalden uzun sürebilir.

Internet Explorer 11'in çoğu yeniliği, Windows 8.1 altında kullanabildiğiniz uygulamada yatıyor. Bu yenilikler arasında sayfalara yakınlaşıp uzaklaşmanın artık grafik donanımı tarafından yönetilmesi, dolayısıyla daha hızlı bir gezinti deneyimi var. Uygulamanın sunduğu yenilikler arasında aynı anda 100 sekmeyi açabilme, yeni indirme yöneticisi de var.

Internet Explorer, web sayfalarını açarken en önemli öğeleri ilk başta hesaplıyor ve bu şekilde enerjiden tasarruf ediyor. IE11'in arama çubuğu sonuçları daha hızlı sunuyor. Sayfalardaki telefon numaralarına tıklayarak onları Skype üzerinden arayabiliyorsunuz.

Aslında browser'ın farkı anlayabileceğimiz özellikleri Windows 8 versiyonunda ama buna da şükür be gülüm :)

http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/ie-11-worldwide-languages

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz