İnternet, Yazılım

Firefox 20 Yayınlandı

03.04.2013

Bakalım neler varmış :

Şu sıralar Firefox OS ile gündemde olan Mozilla, tarayıcısını güncelleyip yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmiyor. Ülkemizde de birçok kullanıcısı bulunan Firefox tarayıcısı, 20. sürümüyle beraber birçok güvenlik düzeltmesinin yanı sıra yeni özellikler de kazandı. 

Bu özelliklerin ilki "Gizli Gezinme" hakkında oldu. Sizin de bildiğiniz gibi Firefox bu sürüme kadar gizli gezinmeyi tercih ettiğiniz zaman sekmelerinizi kaydedip mevcut pencereyi kapatıp size yeni bir "Gizli Pencere" açıyordu. Her ne kadar açılan yeni pencere sayesinde internette iz bırakmadan gezinebilseniz de diğer pencerenin kapanması bazı dezavantajlar ortaya çıkarıyordu. Bunu ortadan kaldırmak isteyen Mozilla da Firefox için Google Chrome'dan aşina olduğumuz gizli gezinme deneyimini getirmiş. Böylece artık mevcut pencerenizi sekmelerinizi kapatmadan yeni bir pencerede gizli gezinebiliyorsunuz. 

Dosya indirme konusunda da yeni bir deneyim vaat eden Mozilla, ayrıca Firefox 20 ile beraber eklentilerde bir sorun olduğunda tarayıcıyı kapatmadan eklentiyi etkisizleştirebiliyor. Ayrıca eğer bu yeniliklerin dışında Firefox 20'de yer alan yeniliklerin ve hata düzeltmelerin hepsine bakmak istiyorsanız bu sayfaya göz atabilirsiniz.

http://www.mozilla.org

Bu "gizli gezinme" olayı bizim reklam işlerine karşı kıl bir olay ama naparsın güzel bir özellik :)

Bunları da Oku, Sorucam

1 Yorum

  • Reply adre 03.04.2013 at 10:49

    oo daha rahat porn izleyebilicez yani artık :D saldkjalkjf

  • Yorum Yaz