Spor

Kyrie Irving Boston Celtics’e, Isaiah Thomas Cleveland Calaviers’a!

23.08.2017

NBA'in beklenen son büyük takası (trade) gerçekleşti ve Cleveland Cavaliers'ın süper yıldızı Kyrie Irving, Boston Celtics takımına geçti.

25 yaşındaki Kyrie Irving, birkaç hafta önce "LeBron James'in gölgesi altında kalmak istemediğini" belirtmiş ve takasını istemişti. O günden bugüne kadar hangi takıma gideceği merak konusuydu ve nihayet Boston Celtics takımına giderek LeBron'un gölgesinden kurtuldu (?).

Cleveland Cavaliers, Kyrie Irving karşılığında Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve Brooklyn Nets'ten gelen 2018 ilk tur draft hakkını elde etti.

Şahsen iki takım ve oyuncular için de iyi bir takas olmuş diye düşünenlerdenim;

- Kyrie Irving, 1 numaralı oyuncu olabileceği ve playoff iddiası olan Boston Celtics'e gitti.
- Isaiah Thomas, her ne kadar LeBron'un gölgesi altında kalacak olsa da şampiyonluğu yaşayabileceği bir takıma gitti.
- Jae Crowder ve Ante Zizic zaten göbek atıyordur şu anda.
- LeBron için Jeff Green ile beraber Jae Crowder iyi bir backup ikilisi olacak, biri formsuzsa diğeri tamamlayarak LeBron'u dinlendirebilirler.
- Bu takasta en zararlı olarak Boston Celtics görülebilir ama NBA takımlarının bir spor klübü olduğu kadar şirket de olduklarını unutmamak lazım. Isaiah Thomas ne kadar yetenekli olursa olsun boy dezavantajı nedeniyle asla kitleler için bir idol olamayacak. Kyrie Irving ise zaten bir idol ve forma satışlarında 3. sırada yer alan bir oyuncu. Sonuç olarak Kyrie Irving, basketbol adına bir kazanım olduğundan çok PR konusunda bir zamanım Boston için.

17 Ekim tarihinde sezonun açılış maçı olan Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics maçı da kaçırılmayacak bir maç haline geldi şu durumda :)

Bunları da Oku, Sorucam

1 Yorum

  • Reply Atilla 23.08.2017 at 13:05

    Cavs yüzüğe, Celtics paraya gitmiş :)

  • Yorum Yaz