İşletim Sistemi

Ubuntu 14.04 LTS Yayınlandı

22.04.2014

Her ne kadar Unity Desktop Environment'ını sevmesem de yanımda taşıdığım USB Stick'de her zaman bir Ubuntu olur acil durumlar için. Ayrıca Unity'i sevmeyenler için kurulmuş bir Ubuntu'dan Desktop Environment'ı değiştirmek kolay bir iş. Gnome çok güzeldi yeaaa :)

Ubuntu'nun henüz ortaya çıkan yeni sürümü, Windows XP'den kaçan kullanıcıları "avlıyor!"

Sunucular için Ubuntu 14.04 LTS'nin yayınlanmasının ardından Canonical, yenilediği masaüstü sürümünü de duyurdu. Windows XP'nin destek süresinin bitişinin ardından Ubuntu, ona iyi bir alternatif olmayı amaçlıyor.

Popüler Linux dağıtımının son sürümü, "daha akıcı bir deneyim ve Unity kullanıcı arayüzündeki geliştirmelerle" geliyor. İşletim sistemi içinde günlük kullanıcıların işini görecek ofis paketi LibreOffice de dahil edilmiş bulunuyor. Ubuntu 14.04 LTS ile beraber Canonical, telefonlar, tabletler ve PC'ler arasında daha tutarlı bir deneyim sunuyor.

Windows XP'yi bırakıp Ubuntu'ya geçen kullanıcıların yanında, Fransız polisi de 70.000 bilgisayarını 5 senelik destek vadeden Ubuntu 14.04 LTS'ye yükseltiyor. Böylece Ubuntu, Windows XP'den ayrılmak isteyenler için ucuz ve iyi bir alternatif olabileceğini bir bakıma ispat etmiş oluyor.

http://www.ubuntu.com/download/desktop/

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz