Donanım, Oyun, Video

ve İşte Xbox ONE

21.05.2013

Buyrun bakalım ismi Xbox ONE oldu sonunda :

Xbox ONE adlı yeni konsolumuz eski tip retro konsolları andıran bir yapıya sahip. Dikdörtgen plazma şekilden parlak siyah renkteki konsol şekil olara oldukça hoş gözüküyor. Konsolun şeklinin yanında yenilenmiş halleri ile yeni nesil Kinect ve kontrol cihazı da bizlere tanıtıldı ve daha konferansın başında Microsoft, Sony'nin bir adım önüne çıktı. 

Peki bu yeni nesil konsolda ne özellikler bulunuyor? Don Mattrick sunumunu yapıp özellikleri açıkladıktan sonra "Daha bir sürü şeyi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız" dese de şu an için tanıttıkları bile oldukça etkileyici açıkçası. 

Herşeyden önce teknik özelliklerine değinecek olursak; Xbox ONE'da tam 5 milyar transistör, 8 GB bellek, 64-bit mimarisi, USB 3.0 bağlantısı, wi-fi özelliği ve Blu-Ray oynatııcısı ile gümbür gümbür geldiğini gösterdi.

Bunun yanında konsolda 3 işletim sistemi birden çalışacak. Bunlardan bir tanesi Xbox One'ın kendi platformu iken bir diğeri internet ve daha fazla uygulamaya girişinizi kolaylaştıracak Windows kerneli olacak. Üçünü işletim sistemi ise bu ikisi arasında köprü görevi görüp onların sürekli olarak iletişimde kalmasını sağlayacak. 

Xbox ONE'ın en heyecan verici bir diğer özelliği ise Kinect oldu. 1080p Kamerası ile gelen bu yeni teknolojinin tepkime süresi de inanılmaz olacak. Yeni Kinect sizlerin dengesini bile hesaplayabilirken, en ufak eklem hareketlerini, derinliği algılayacak ve hatta kalp atış hızınızı bile takip edebilecek. Aynı tepkime süresini sesli komut teknolojisinde de gösterecek. Yeni Kinect sayesinde dashboard'da ilerlemek ve vakit geçirmek oldukça rahat olacak.

Bu 3 işletim sistemi olayı iyiymiş hacı. Gayet güzel olan controller'ı da değiştirmemişler mis olmuş.

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz