Donanım, Oyun

Nvidia Shield Geliyor

16.05.2013

Bir sen eksiktin Nvidia :)

Nvidia, daha önce resmi olarak duyurduğu oyun konsolunu raflara çıkartmak için gün sayıyor. Firmadan gelen açıklamaya göre, uzun süredir üzerinde çalışılan Nvidia Shield'ınpiyasaya çıkış tarihi Haziran ayı olacak.

Shield'ın ne olduğunu bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Cihaz Nvidia'nın CES 2013'te duyurduğu ilk oyun sistemi olma özelliğini taşıyor. Tegra 4 / Geforce mimarisi ile üretilenShield, başta yüksek kalitedeki Android oyunları olmak üzere, PC ve Steam oyunlarını da rahatlıkla çalıştırabilecek. Sahip olduğu 720p destekli küçük ekranıysa, doğrudan gamepad'e bağlı olacak ve yüksek çözünürlüklü oyun deneyimini rahat bir şekilde yaşamamıza imkan sunacak.

Konsolun tasarımında kullanılan isim olan "Shield Project"in sadece bir kısmı kullanılacak ve cihaz Shield olarak lanse edilecek.

Nintedo 3DS ve PlayStation Vita ile yarışacak olan ürün, şimdilik bu cihazlar kadar portatif gözükmüyor... Ön siparişler 20 Mayıs itibarı ile Nvidia'nın resmi sitesi üzerinden, 349 dolar fiyat etiketi ile başlayacak.

PC oyunlarını nasıl çalıştıracak hacı? İçinde Windows ile mi gelecek cihaz? Heee baktım bu konuya da Stream olarak çalıştıracakmış. PS3'ün PSP ile olan iletişimi gibi GTX tabanlı nvidia kartın varsa PC'de açtığın oyunları tuvalette sıçarkene Shield'de oynayabileceksin. Bu işlem için Steam ile etkileşimli olacağımış.

shield

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz