İnternet, Yazılım

Firefox 14 Çıktı

18.07.2012

Buyrun bakalım neler varmış : 

Popüler web tarayıcısı Firefox'un son sürümü Firefox 14 indirmeye sunuldu.
 
Mozilla, Firefox'u hızla güncellemeye devam ediyor. Son sürümdeki yenilikler arasında Google aramasının artık HTTPS bağlantısını kullanması, OS X Lion için tam ekran desteği ve adres çubuğunun yazılan adresleri otomatik olarak tamamlaması var.
 
Firefox, son zamanlarda güncelleme politikası dolayısıyla sıkça eleştirilmişti. Eski bir Mozilla çalışanı ise geçtiğimiz günlerde bu güncellemelerin uygun bir biçimde yapılmamasının kullanıcıları Chrome'a kaçırdığını iddia etmişti. Ancak Mozilla, hızlı geliştirme planından vazgeçmiyor ve sorunları güncellemeleri sessiz hale getirerek çözmek istiyor.

Firefox 14 ile beraber gelen Google'da HTTPS ile arama özelliği, aslında yeni bir özellikten çok küçük bir değişiklik. Zira artık arama çubuğundan yaptığınız aramalar, Google'da HTTPS bağlantısı üzerinden yapılıyor. Böyle bir işleve daha önceden arama çubuğunu düzenleyerek erişmeniz de mümkündü.
 
Diğer bir yenilik ise eklentilerin "tıklandığında" etkinleştirilebilmesi. Ancak bu işlevi kullanabilmek için about:config sayfasında bir ince ayar yapmanız gerekiyor.
 
Diğer yenilikler arasında SSL bağlantılarında favicon ile aldatmayı engelleyen geliştirilmiş site kimlik yöneticisi, çeşitli güvenlik onarımları ve geliştiricilere özel yenilikler var.

http://www.mozilla.org

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz