Genel, Mobil

Yurtdışından Telefon Alanlar

17.04.2012

Hadi bakalım bu konuda da gıcık bir durum geliyor :)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten, "daha ucuz oluyor" diyerek ya da ülkemizde bulunmayan bir telefonu yurt dışından getirenlere soğuk duş! Bakan Şimşek, yaptığı açıklamada, bir yolcunun yurt dışından alıp ülkeye sokmak istediği her cep telefonundan 100 TL'lik harç alınmaya başlanacağını duyurdu.

Peki bu ne anlama geliyor? Eğer yurt dışından kendiniz yeni bir cep telefonu alır ya da başka birine getirtmek isterseniz, bundan böyle, o telefon için ek 100 TL harç ödemek zorunda kalacaksınız. Bu ücret, yolcunun sadece tek bir telefon için ödeyeceği rakamı temsil ediyor. Yani 2 telefon getirmek isterseniz 200 TL, 3 telefon getrimek isterseniz 300 TL ek bir harç yatırmak zorundasınız.

Kısacası yurt dışından telefon getirme rüyası da, sonunda harç engeline takılmış durumda. Bakalım bu duruma ne gibi tepkiler verilecek...

Aslında yalnızca hesap kitap değişecek. Yurtdışından alınan telefonlar 100 TL'den daha karlı oluyor o yüzden bu kardan 100 TL düşmüş durumda yalnızca. Adamlar abartı haber yapmayı ne kadar çok seviyor yahu :))

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz