Mobil, Yazılım

Facebook Uygulaması Hakkında!

07.04.2012

Hacılar önemli haber :

Facebook'un iPhone ve Android mobil uygulamalarında bulunan bir açığın, kişisel bilgilerinizin çok kolay bir biçimde çalınmasına neden olabileceği ortaya çıktı. Facebook'un bir ihmali olup olmadığı tartışılabilecek olan açığın ortaya çıkma nedeni, oturum açma bilgilerinizin cihazınızda şifrelenmeden, düz metin olarak saklanması.

Kötü niyetli bir uygulama veya 1-2 dakikalık USB bağlantısı, geçici oturum açma bilgilerinizin telefonunuzdan çalınmasına yetebiliyor. Güvenlik araştırmacıları, aynı anahtarı farklı bir telefona kopyalarak ilgili hesaba girmeyi başardıklarında buna oldukça şaşırmışlar.

Araştırmacılar, Facebook'u konu hakkında uyarırken sosyal devden bu açığı kapatmak üzere çalışıldığı bilgisini almışlar. Araştırmacılar, Facebook bu açığı kapatsa bile üyelerin yine de saldırıya maruz kalabileceğini, zira birçok oyun geliştiricisinin giriş anahtarını bir düz metin olarak sakladığını söylüyor.

Ben de kullanıyorum ve nefret ediyorum programdan ama senkronizasyon için gerekli ne yazık ki. Bu hata da tuz ekti üzerine.

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz