İnternet

FileServe ve Wupload da Uçtu

06.04.2012

Daha önce belirttiğim gibi download siteleri yavaş yavaş pes ediyor. Ortalık Torrent'e kalacak bu gidişte :)

Megaupload'ın Ocak ayında kapatılmasının ardından geçtiğimiz günlerde Paramount Pictures ikinci başkanı, yaptığı açıklamada hedeflerindeki dosya paylaşım sitelerini sıralamıştı. Şimdi ise Wupload ve FileServe'ün dosya paylaşım işinden elini çektiği ortaya çıktı.

FileServe, ilk olarak Ocak ayında 3. parti dosya paylaşımını kapatmış ve ödüllendirme programını sonlandırmıştı. Ancak kullanıcılar bir süre sonra paylaşımın tekrar açıldığını bildirmişlerdi. Geçtiğimiz hafta Paramount tarafından "dolandırıcı site" şeklinde adlandırılan site, bu kez paylaşıma tam bir engel getirmiş gibi görünüyor. Zira siteden başkalarının yüklediği bir dosyayı indirmek isteyen kullanıcılar, "FileServe sadece kendi yüklediğiniz dosyaları indirmek üzere kullanılabilir" mesajını alıyorlar.

Dosya paylaşım sitesi Wupload da dosya paylaşımı işini bırakıyor. FileServe gibi Wupload'da artık sadece kullanıcının kendi yüklediği dosyalara erişmesine izin veriyor.

Paylaşım sitelerinin bu kararlarının onları nasıl etkileyeceği, trafiklerinde ne oranda düşüş yaşayacakları ise zamanla belli olacak.

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz