Tasarım, Yazılım

Adobe Photoshop CS6

03.02.2012

Hadi bakalım CS6 serisine hazırlanalım yavaş yavaş :) Haber şu şekilde :

Adobe, Photoshop CS6'nın arayüzünü tanıtan bir video yayınladı. Adobe videoda yeni plug-in Camera Raw 7 hakkında bilgi veriyor ve bu sırada Photosop'un arayüzüne de göz atma fırsatı buluyoruz.

İlk gözümüze çarpan, daha koyu bir arka plan kullanılması. Ürünmüdürü Bryan O'Neil Hughes bu sayede kullanıcıların resme daha kolay odaklanacaklarını ve dikkatlerinin daha az dağılacağını söylüyor. Tabi isteğe bağlı olarak arka planı, siyah, koyu gri, açık gri tonlarda da seçebiliyorsunuz.

Daha çok gölge, daha az yan efekt

Camera Raw 7 eklentisi sadece Lightroom 4 ile gelmiyor, ayrıca Creative Suite 6'daki Photoshop'ta da kullanılıyor. Bu eklenti sayesinde gölge ışıklandırmalarını önceye göre çok daha yoğun kullanabiliyorsunuz. Ayrıca resmin netliğini istenmeyen yan efektler olmadan artırabiliyorsunuz.

Henüz Photoshop CS6'nın kesin çıkış tarihi belli değil. Ama Creative Suite 6 ile birlikte 2012'nin ilk yarısında çıkması bekleniyor. Bahsi geçen videoya, aşağıda izleyebilirisiniz...

Yorum:
Adobe'un ufak değişiklikler yaparak fiyat artırma politikası eski Photoshop kullanıcılarını sinirlendirmişti. Bu sürümde neler olacağı ise henüz net değil. Ancak şunu da belirtmekte fayda var; sadece koyu arka plan ve daha iyi RAW-Motoru, Photoshop kullanıcılarına yeni versiyona geçmek için bir sebep vermiyor.

Bir de yorum yapmışlar onu da ekledim ve yoruma katılıyorum açıkçası. Bu sene de Flash CS6'ı fla versiyon uyumsuzluğu yüzünden seve seve alıcaz ama diğer programları benim için yeterli seviyede. Buyrun bu da video :

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz