İnternet

Dosya Paylaşım Siteleri Tutuştu

24.01.2012

Geçen söylemiştim Megaupload kapatıldı ve başındaki insanlar tutuklandı falan diye. Ayrıca bu olay olduğuna göre diğer paylaşım siteleri de tehlikede demiştim ve bugün bu tehlikenin farkında olduklarını okudum :) bakınız habere :

ABD hükümetinin Megaupload'ı kapatmasının ardından tedbir almak isteyen dosya paylaşım siteleri FileSonic ve Fileserve, işlevlerinin büyük bölümünü kapatma yoluna gitti.

FileSonic, tüm dosya paylaşım özelliklerini kapatarak bir kişisel depolama hizmetine dönüşürken; Fileserve "telif haklarını çiğneyen" tüm hesapları ve ödüllendirme sistemini kapattı. IP adresi ABD'de kayıtlo olan Fileserve, dosyalarını indiren kullanıcılara para ödüyordu (1.000 indirmeye 25 dolar) ve görünüşe bakılırsa Megaupload'ın kapatılması, sitenin gözünü oldukça korkuttu.

Bu sırada Uploded.to adlı web sitesi de hizmetlerini ABD'ye kapattı. Megaupload'un kapatılması, internet tarihine kara bir gün olarak geçecek gibi görünüyor. Bakalım bu kapatılmalar devam edecek mi ve gelişmeler hangi yönde olacak...

Ben de dün Filesonic'e girdim hiçbirşey çekemiyorum diyorum meğer bu sebeptenmiş. İlerisi pek aydınlık görünmüyor bu konunun lakin öncelikle şu Filesonic aylık ödeme olayını iptal edeyim :)

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz