Donanım, Oyun

PS Vita Tutmadı

22.01.2012

Haberi çakalım hemen :

Sony'nin mükemmel bir oyun deneyimi sunmayı vaat ettiği yeni el konsolu PS Vita, piyasaya ilk sürüldüğü Japonya'daki satışlarında problem yaşıyor. İlk hafta 324.859 adet satan PS Vita, beşinci haftasında ancak 18.361 adet satabildi. Bu da yaklaşık yüzde 95'lik bir düşüşe denk geliyor.

Elbette ki, Noel sonrası her konsol için sıkıntılı bir dönem: Rakipleri Nintendo 3DS ve PSP'nin de satışları düşüşe geçti. Fakat Nintendo 3DS'nin 100.668 ünite satış yaptığı haftada eski PSP'nin bile 22.538 ünite satılması ve PS Vita'yı geçmesi Sony için hiç de iyi bir haber değil.

Şubat ayında dünyanın geri kalanına da satışı başlayacak olan PS Vita'nın burada elde edeceği başarının Sony için çok büyük önemi var. Cihazın pek çok incelemede yüksek not alması, bu durumun değişmesine yol açabilir. Fakat üç ana el konsolunun da satışlarının giderek düşmesi bize gösteriyor ki artık modaları geçmek üzere. Devir telefon ve tablette oyun oynama devri...

Walla çıktığı günden beri hakkında doğrudürüst bir reklam görmedim ve birşey okumadım bu yüzden bu halde olması beni şaşırtmadı. Haberin sonunda dediği gibi artık devir cep telefonunda oyun oynama devri. Cep telefonları el cihazında oyun oynamayı sevenlere (ben bunlardan biri değilim) gayet yeterli geldikten sonra kim ne yapsın el konsolunu? :)

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz