Donanım, Oyun

Playstation TV

08.09.2011

Öncelikle haberi CHIP'den araklayalım da üstüne konuşuruz :)

3D televizyonlar piyasaya çıkalı yeterince uzun zaman oldu ancak beklenilen etkiyi halen gösterebilmiş değil. Bu durumun önüne geçmek isteyen Sony, oyun dünyasının 3D'ye sahip çıkacağını düşünüp Playstation markalı 3D televizyonlarını ön siparişe açtı. Hatırlayacağınız gibi bu televizyonlar bu yıl E3 fuarında tanıtılmıştı.

Playstation markalı 3D televizyonların en büyük özelliği fiyatı. 24 inç boyutunda ve 499 dolar televizyonu alanlar, aynı zamanda yanlarında bir HDMI kablo, bir çift 3D gözlük ve Motostorm Apocalypse oyununa sahip oluyor. Televizyonu ön siparişten alanlar ise PS3'ün beklenen oyunu Resistance 3'e de sahip olacak.

Televizyonun bir başka özelliği ise Sony'nin yeni teknoloji Simulview'u içerisinde barındırması. Çoklu oyunculu oyunlarda, televizyona bakan birinci kişi farklı bir görüntü görürken, ikinci kişi bambaşka görüntüler görebilecek. Bu teknolojinin de nasıl çalışacağı oyun dünyasında oldukça merak ediliyor.

Hacı aslında fiyatı gayet uygun hakkaten, al televizyonu koy 24 inç monitör niyetine kullan yani :) Şu Simulview denen teknoloji acaip derecede hayranlık uyandırdı bende. Eskiden sakızlardan falan çıkan elinizde oynarken animasyon gibi görünen resimler vardı muhtemelen ona benzer bir mantığı televizyona aktarmış adamlar. Düşünsene hacı örneğin Gran Turismo'yu split screen yerine tam ekran 2 kişi oynayabilecez bence manyak bir teknoloji :)

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz