Donanım, Yazılım

Surface Geliyor

08.02.2011

Microsoft'un takribi olarak 100 yıldır falan geliştirdiği Surface sistemi sonunda piyasaya çıkıyor. Samsung ortaklığı ile çıkarılan SUR40, PixenSense teknolojisini kullanacak ve aşağıda resmini gördüğünüz şekilde masa gibin olacak. Özellikleri de şöyle araklayalım Yahoyt'dan :

-PixelSense. PixelSense teknolojisi sayesinde LCD ekran üzerine koyulan parmak, el ve nesneleri tanırken, aynı anda 50’den fazla noktadaki dokunuşları algılayabiliyor. PixelSense ile ekrandaki pikseller ekrana değenin ne olduğunu algılarken; bu bilgi anında işlenip yorumlanıyor.

-Microsoft Surface yazılımı. Microsoft Surface yazılımı, kurumsal müşterilere son kullanıcıları için yeni bir bakış ve hisle birlikte doğrudan etkileşim ve birlikte programlama ilkelerine dayalı üst sınıf bir dokunmatik deneyim yaşatıyor. Ayrıca ticari uygulama geliştiricilerinin PixelSense’in geniş çaplı çoklu-dokunmatik ve nesne tanıma avantajlarından tam olarak yararlanabilmeleri için yeni versiyon Microsoft Surface SDK ve benzer Microsoft geliştirme araçlarını kullanmalarına olanak sağlarken, başka hiçbir platformda mümkün olmayan deneyimler sunuyor.

-İnce tasarımla birlikte birden çok yapılandırma seçeneği. Yatay kullanımı kolaylaştıran 4 inç (10,2 cm) genişliğe sahip ürün, VESA monitör arkasıyla duvara asılabildiği gibi, duvara ya da istenilen yerlere monte edilebilir. Ürünün standart ayakları mevcut ancak isteyen kendine özel bir tasarım da uygulayabiliyor.

-40 inç yüksek çözünürlüklü ekran. 40 inç (102 cm), 1920x1080 piksel yüksek çözünürlüklü ve 16:9 formatındaki ekran, benzersiz bir çoklu-dokunmatik, çok kullanıcılı deneyimi sağlıyor.

-Güçlü tümleşik sistem. Ürün, yüksek işlem gücü ve üstün grafik yetenekleri sağlamak üzere AMD Athlon II X2 Dual-Core 2.9GHz işlemci ile eşleştirilmiş DirectX 11 destekli AMD Radeon HD 6700M serisi ekran kartına sahip.

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz