İnternet, Yazılım

Google Chrome 46 Yayımlandı

14.10.2015

Gün geçmiyor ki yeni bir Chrome versiyonuyla karşılaşmayalım :) Zaten durmadan güncellenen ve hataları giderilen Google Chrome için yeni bir major güncelleme yayımlandı ve popüler tarayıcı 46. sürümüyle Windows, Linux ve OS X için yayımlandı.

Yeni sürümdeki önemli değişikliklerden biri videoların arka planda oynatılmasıyla ilgili. Chrome 46'da aktif olmayan sekmelerden biri video çalmaya çalıştığında, sadece bu sekmeyi öne getirmeniz halinde video yürütülmeye başlıyor.

Chrome 46, her zamanki gibi ön-yükleme gibi performans geliştirmeleri sayesinde daha hızlı bir internet deneyimi sunuyor. Zaten Google hiç bir şey yapmasa bile performans konusunda kesin bir gelişim gösteriyor :) Chrome 46'da web sayfalarındaki resimler ve animasyonlar daha hızlı açılıyor ve geliştiriciler, basit HTTP istekleri yoluyla ziyaretçiye en uygun boyuttaki görseli gönderebiliyorlar.

Bunların dışında kullanıcıları ilgilendimeyen bir gelişme olarak; geliştirici araçları, artık daha düzenli bir menü yapısına sahip ve yardımcı ipuçları sunuyor.

https://www.google.com/chrome/browser/desktop/

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz