İnternet, Yazılım

Google Chrome 41 Yayınlandı

04.03.2015

Google'ın başarılı web tarayıcısı Chrome'un 41. sürümü yayınlandı. Çok büyük yenilikler sunmayan Chrome 41, daha ne sunacak zaten ulan dedirtiyor.

Yeni sürümdeki değişiklikler, tarayıcının arka planında yapılan değişiklikler ve geliştiricilere özel yeni işlevlerle sınırlı fakat her kullanıcının yeni sürüme yükseltmesi, kapatılan açıklar yüzünden zorunlu denebilir.

Google, bu sürümde şifrelemeye yönelik Crypto API ve yeni İçerik Güvenliği İlkesi işlevlerinde geliştirmeler yapmış. Yeni Chrome'da resim ve müzik işlemeye yönelik ayarlamalar da var. Bu sayede örneğin ses aygıtını kullanan bir web uygulaması, kullanılmadığı zaman geliştirici tarafından duraklatılabiliyor. Böylece güç tüketimi azaltılmış oluyor.

Chrome 41'deki bir başka yenilik, geliştiricilerin Service Workers önbelleğini kolayca incelemesi için DevTools içinde sunduğu yeni bölüm. Bunun için chrome://serviceworker-internals adresine gitmek yeterli oluyor.

Yani Google'cım bunları yenilik diye getirmişsin, yazıyı okuyanlar kaçacak resmen yaw! İnsan bir iki button falan değiştirir de öyle yayınlar.

http://www.google.com/chrome/

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz