İnternet, Yazılım

Google Chrome 32

15.01.2014

Olm bir programın 32. sürümü demek de hayvani oluyor be ya :) Ben birkaç gündür kullanıyorum ama daha yeni haberini yapmışlar e bize de yayınlamak düşer.

Google'ın web tarayıcısı Chrome'un henüz yayınlanan yeni sürümü, artık hangi sekmelerin ses çıkardığını size gösterebiliyor. 

Final sürümü yayınlanan Chrome 32, sekmelerin sağ tarafında gösterdiği hoparlör simgesiyle hangi sekmenin ses çıkardığını veya örneğin YouTube videosu çaldığını gösteriyor. Böylece aniden gürültü yapmaya başlayan bir sekme yüzünden tüm açık sekmelerinizi kapatmak zorunda kalmıyorsunuz. 

Hangi sekmelerin web kameranızı kullandığını ve hangi sekmelerin Chromecast eklentisiyle büyük ekrana yansıtıldığını görmeniz de artık çok kolay. Chromecast'i kullanırken sekmenin yanında mavi bir aktarım simgesi, web kamerasını kullanan sekmelerde ise kırmızı bir kayıt simgesi görüntüleniyor. 

Beta aşamasından çıkıp Chrome 32'de ortaya çıkan diğer özellikler ise Chrome'un zararlı engelleme yazılımı ve aile üyeleri için denetlenebilen kullanıcı hesapları oluşturabilme. Bu arada Windows 8'deki Metro arayüzlü Chrome'un tasarımı, Google tarafından Chrome OS'a benzer hale getirilmiş.

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz