İnternet, Yazılım

Google Chrome 31 Çıktı

13.11.2013

Şu anda güncellenmekte kerata :)

Chrome 31'in final sürümü Google tarafından indirmeye sunuldu. Yeni sürümde görünürde önemli bir değişiklik yok, ancak yazılımın işleyişinde yapılan bazı önemli değişiklikler var.
 
Chrome 31'le beraber Google, "Taşınabilir Özgün İstemci" (Portable Native Client - PNaCI) desteğini etkinleştiriyor. Özgün İstemci, C ve C# dilinde yazılan web uygulamalarını direkt olarak işlemci üzerinde çalıştırabiliyor ve donanıma direkt erişim sağlayabiliyor. PNaCI işlemciden bağımsız geliştirildiğinden, hem x86, hem de ARM mimarisi üzerinde çalışabiliyor.

"request autocomplete ()" komutu sayesinde web sitelerinin site kullanıcı verilerine, Chrome'da depolanan isimlere ve telefon numaralarına otomatik tamamlama yoluyla erişmesi artık mümkün. Ancak Chrome 31, ödeme bilgilerine erişmeyi zorlaştırıyor. Kredi kartı bilgileriniz sadece giriş kutucuğuna ilk harfi veya sayıyı yazmaya başladığınızda otomatik olarak dolduruluyor. Bu ise gizli formların kredi kartı verilerinizi elde edemeyeceği anlamına geliyor.

Chrome 31'in Android sürümü, uygulamaları menü düğmesini kullanarak giriş ekranına eklemenize izin veriyor. Bunu yaptığınızda uygulama, gerçek bir uygulama gibi görünüyor. Sayfa, geliştiricisi tarafından "mobile-web-app-capable" etiketiyle işaretlenmişse, tam ekran olarak açılıyor ve adres çubuğu gibi web tarayıcısı denetimleri gösterilmiyor.

http://www.google.com/chrome/

Hacı şu Portable Native Client özelliği ilginçmiş yalnız. Bundan sonra 31'ciyik :D

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz