İnternet, Yazılım

Google Chrome 50 Yayımlandı

21.04.2016

Way arkadaş peynir ekmek gibi Chrome versiyonu çıkmaya devam ediyor. Google'ın başarılı internet tarayıcısı Chrome, 50. sürümüne ulaştı.

Google, 50. sürüm dolayısı ile, Chrome'la ilgili bazı istatistikler paylaştı. Buna göre Chrome, ayda 771 milyar sayfa yükleme, 1 milyar aylık aktif mobil kullanıcı, 9,1 milyar otomatik form doldurma gibi rakamlara sahip durumda. StatCounter verilerine göre Chrome, şu anda dünyadaki tüm sayfa gösterimlerinin yüzde 47'sini üstleniyor.

Yeni sürümde en dikkat çeken özellik, internet sitelerinin açılma sürelerini kısaltmak için geliştirmeler yapılmış olması. Bunun yanında Chrome tarafından gönderilen bildirimler özelliğinde de geliştirmeler yapılmış durumda. Son olarak da Google Chrome'un 50. sürümünde 20 farklı güvenlik açığı kapatılmış.

Chrome'un şu andaki en büyük sorunu çok fazla (hakkaten çok fazla) RAM yani hafıza tüketiyor olması. Şu an kullandığım 16 GB hafızası olan desktop bilgisayarımda Chrome'un hafıza yemesi hissedilmiyor ama 4 GB hafızaya sahip laptop'umda birkaç tab ile çalışırken bir süre sonra hafıza sorunları ortaya çıkmaya başlıyor.

https://www.google.com/chrome/

Bunları da Oku, Sorucam

Yorum Yok

Yorum Yaz